top of page

Atrakcje u nas:
W Jońcu Świata nikt się nie nudzi. To miejsce ma w nazwie: raj dzieci. Najlepsze place zabaw to te, gdzie swobodna zabawa jest połączona z doświadczaniem. U nas tak jest:
- w dużej kuchni błotnej bez końca można przygotowywać zupy z liści i ziemniaki z kamyczków;
- na 30 metrowej tyrolce doświadczać wiatru we włosach;
- w specjalnej stacji wodnej budować bez końca tamy i badać jak spływa woda;
- z domku na górce oglądać sunące po niebie czaple;
- w ukrytym tunelu bawić się w zdobywców kosmosu.
- huśtawki, trampolina i wielki bezpieczny teren na realizacje miliona pomysłów.
- sauna
- hamaki, leżaki
- grillownia + miejsce na ognisko
Połączenie Dzieci z Bullerbyn i wakacji u babci…
Ale najfajniej jest zacząć dzień wychodząc z łóżka i zjeżdżając na śniadanie zjeżdżalnią, zamiast zwyczajnie - schodami:) Sprawdźcie sami! W końcu w dorosłych tez tkwią dzieci, tylko duże;)


poniżej lista Polecanych przez nas atrakcji w pobliżu Jońca Świata
Podczas rezerwacji otrzymacie od nas maila z linkami i numerami telefonów do rezerwacji poniższych atrakcji abyście mogli zaplanować super wakacje.

IMG_5758_Original.jpg

Spływ Kajakowy

Rzeka Wkra to jedna z najbardziej uroczych rzek na Mazowszu - wije się przez pola, łąki i lasy, czasem pojawiają się wysokie skarpy a czasem łagodne i piaszczyste zejścia. Spływając przez krętą rzekę można dostrzec wydry, bobry, 24 gatunki ptaków (np. derkacz, zimorodek, orlik, czapla, żuraw, rybitwa, bąk etc.) a także ruiny młynów i piękne krajobrazy.

Ciekawostka: Wkra jako jedyna z niewielu rzek w Polsce płynie "pod prąd" - z morza w kierunku gór!

Najprostsza trasa wynosi ok. 2h (idealna dla rodzin z małymi dzieci), ale można też wybrać się na całodzienną wyprawę (najdłuższa trasa 6-8 godzin). Główna baza kajakowa znajduje się zaledwie 1 kilometr od naszych domków.

IMG_5743_Original.jpg
IMG_6518.jpg

Jazdy Konne

Niezależnie od tego czy jesteście zaawansowani w jeździe konnej, czy to będzie Wasz pierwszy raz w siodle, świetnym sposobem na spędzenie czasu będzie wizyta w naszej zaprzyjaźnionej pobliskiej stajni. 

W pierwszych kłusie na lonży oraz doskonaleniu jazdy samodzielnej pomagają przemiłe instruktorki. 

IMG_0486.HEIC
IMG_7389.HEIC

Alpaki

Czy wiedzieliście, że alpaki należą do rodziny wielbłądowatych a ich noworodki nazywamy cria? Tych i innych ciekawostek dowiecie się na cudownym spacerze z alpakami, w pobliskiej zaprzyjaźnionej hodowli 10 minut od nas. Oprócz Czesia i Lolka (ze zdjęć) poznacie również inne szczęśliwe zwierzęta podczas krótkich warsztatów. Zdecydowanie polecamy!

IMG_2255.HEIC

Refleksologia

Zaledwie 2km od Jońca Świata znajduje się wyjątkowe miejsce w Polsce - Refleksologia w lesie. U pani Moniki można poddać się leczniczej sesji refleksologii w wyjątkowych warunkach w samych sercu lasu.

IMG_7468.jpg
golf.jpeg

GOLF

Niecałe 20 minut od nas znajduje się

Lisia Polana - 18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej. Można tam pograć indywidualnie lub podczas jednego z regularnych turniejów. A dla początkujących, zadaszony driving range oraz akademia z instruktorem. 

truskawy.jpeg

Ekologiczne gospodarstwo

Bardzo blisko pola golfowego znajduje się super gospodarstwo ekologiczne, gdzie możecie sami zebrać truskawki, maliny, borówki i jagody kamczackie. 

Jak to działa? Sami zbieracie z krzaków tyle owoców ile chcecie do otrzymanych pudełek, ważycie i płacicie tylko za to co w pudełkach. 

Owoce zjedzone prosto z krzaka gratis<3

Borówka-20-600x800.jpeg
motyle.jpeg

Ścieżka dydaktyczna

Jeśli jeszcze nie znacie tego miejsca, zaplanujcie wizytę. Ogrom wiedzy o drzewach i o rzece Wkrze, świetny spacer w koronach drzew oraz wodny plac zabaw (którego wykonawca tworzył także naszą stację wodną w Jońcu Świata :) 

Nie trzeba rezerwować wcześniej, ale w sezonie bywają kolejki do kas. 

pomiechowek.jpeg

Jedzenie:
W kuchni znajduje się wszystko potrzebne do normalnego funkcjonowania: talerze, szklanki, sztućce, garnki, durszlak, patelnia, naczynie żaroodporne, mata do pieczenia, kawiarka (lub ekspres do kawy DolceGusto), sokowirówka, blender i toster. Jest też grill (zadbajcie jedynie o brykiet i podpałkę) i miejsce na ognisko (w cenie zostawiamy ilość drewna na 1 ognisko).

SKLEPY:
Jeśli nie chcecie sami gotować - 1,5km od nas (w Jońcu) znajdziecie:
- uroczy Bar nad Wkrą z domowym jedzeniem
- Pizzeria czynna w weekendy
- kilka sklepów spożywczych
- stacja benzynowa czynna 24/7
- pyszne lody rzemieślnicze
- UWAGA!!! w soboty od rana do ok. 12:00 w Jońcu jest rynek, gdzie lokalni rolnicy sprzedają swoje wyroby: warzywa, owoce, jajka, świeże mięsa i przetwory (soki, miody, dżemy etc.) ! Gorąco polecamy!

bottom of page